سئو سایت, سئوکار, طراحی سایت

معنی ارور 404 | طراحی سایت کرج | ماهور وب سایت

سئو وردپرس وبسایت | طراحی سایت حرفه ای کرج | ماهور

معنی ارور 404: در زیر این پیام URL هایی را خواهید دید که دارای کد وضعیت 404 معمولی با صفحه خطای مربوطه هستند. اغلب اینها URL های قدیمی و غیرفعال هستند. گوگل گاهی اوقات اینها را بررسی می کند. اینجا لازم نیست کاری بکنی این صفحات به مرور زمان ناپدید می شوند.

معنی ارور 404 | طراحی سایت کرج | ماهور وب سایت

با این حال، اگر متوجه شدید که URL های موجود در این پیام خطا به صورت داخلی لینک شده اند یا در نقشه سایت ظاهر می شوند، باید اقدام کنید. لینک داخلی را حذف کنید و تمام این صفحات را از نقشه سایت حذف کنید.

سئو سایت کرج

اگر متوجه شدید که این صفحه قدیمی 404 دارای بک لینک های خارجی است یا همچنان در حال تولید ترافیک گوگل است، می توانید یک تغییر مسیر 301 را به صفحه مشابهی نیز تنظیم کنید. این کاربر را در سایت شما نگه می دارد و جریان اعتماد برای Googlebot حفظ می شود.

URL ارسال شده یک خطای نرم 404 است

با نرم افزار 404، گوگل به شما اطلاع می دهد که موتور جستجو صفحه را متفاوت از شما رتبه بندی می کند. رایج ترین اشتباه از دیدگاه گوگل این است که صفحه دارای محتوای بسیار کم یا نامربوط است . این بدان معناست که با وجود کد وضعیت 200، با صفحه مانند یک صفحه 404 رفتار می شود. صفحه غیر موجود در نظر گرفته می شود. درباره آن چکار میتونید بکنید؟

ابتدا به URL ها نگاه می کنید و صفحات جداگانه را باز می کنید. با مسیر تغییر مسیر پلاگین کروم می توانید کد پاسخ صفحه را پیدا کنید.

اگر صفحه محتوای صحیح را نشان می دهد، باید کد وضعیت 200 را نمایش دهد

اگر صفحه خالی است یا وجود ندارد، باید کد وضعیت 404 یا 410 را دریافت کنید.

طراحی سایت کرج

علاوه بر این، باید بررسی کنید که آیا سایت شما دارای صفحه خطای 404 فردی است که کد وضعیت 404 را نمایش می دهد و اطلاعاتی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

معنی ارور 404 | طراحی سایت کرج | ماهور وب سایت

معنی ارور 404

URL ارسال شده توسط robots.txt مسدود شده است

در robots.txt ، مدیر وب‌سایت می‌تواند ربات Google را از مشاهده URLهای خاص منع کند. در نتیجه، این URL ها در Google یافت نمی شوند . برای برخی از صفحات با ورود به سیستم یا صفحات دارای پارامتر، این مفید یا مطلوب است.

سئوکار کرج

فایل robots.txt

با این حال، اگر صفحاتی در این لیست وجود دارد که باید ترافیک ایجاد کنند، فایل robots.txt خود را بررسی کنید . اگر چنین سایت هایی روی “عدم اجازه” تنظیم شده اند، ورودی را حذف کنید. با این حال، باید مطمئن شوید که اسناد زیادی منتشر نمی شود.

خطای سرور (5xx)

Googlebot هنگام دسترسی به این صفحات یک خطای سرور دریافت کرد . اگر فقط خطاهای گاه به گاه دریافت می کنید، مشکلی نیست. با این حال، اگر مشکل بیشتر رخ دهد (قاعده سرانگشتی: بیش از ده خطا)، مشکلی در تنظیمات فنی سرور وجود دارد.

معنی ارور 404

در اسرع وقت این خطا را برطرف کنید، در غیر این صورت گوگل رتبه صفحه را بدتر خواهد کرد. از ادمین خود بپرسید که آیا سرور میزبان مشکل دارد یا سرور بیش از حد بارگذاری شده است .

نکته :

در برگه «Excluded» در زیر پوشش ، حتما بررسی کنید که چه تعداد و کدام صفحات «با برچسب noindex حذف شده‌اند». آیا مطمئن هستید که می خواهید همه این صفحات را از فهرست بندی مستثنی کنید؟

اگر صفحات منحصر به فردی را در لیست پیدا کردید که می خواهید به گوگل نشان دهید، آن صفحات را روی “robots:index” تنظیم کنید و آنها را به نقشه سایت اضافه کنید.

برای انجام این کار، باید بررسی کنید که آیا ربات‌های متا تگ تنظیم شده‌اند و آیا روی «noindex» تنظیم شده است یا خیر: می‌توانید تگ را به طور کامل حذف کنید یا آن را روی «index» قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *