سئو سایت, سئوکار, طراحی سایت

سئو وبسایت چیست | طراحی سایت در کرج | ماهور

سئو وردپرس وبسایت | طراحی سایت حرفه ای کرج | ماهور

سئو وبسایت چیست: اقدامات سئو  برای جذب مشتری در سایت ها ضروری است، در سال های اخیر تمایل زیادی برای تاکید بر کیفیت محتوا وجود داشته است، اما بهینه سازی ساختار داخلی سایت ضروری است.

سئو وبسایت چیست | طراحی سایت در کرج | ماهور

بنابراین در این مقاله، دانش اولیه و ابزارهای سئو را که طراحان سایت حداقل باید بدانند، توضیح خواهیم داد. حتی اگر تاکنون از مطالعه اجتناب کرده اید، چرا از این فرصت برای یادگیری سئو و گسترش دامنه کار خود استفاده نکنید؟

سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت “Search Engine Optimization” است. در سرویس‌های جستجو مانند گوگل ، به تلاش برای نمایش صفحه در بالای نتایج جستجو، اقدامات سئو می‌گویند.

یاهو از الگوریتم خود استفاده کرد، اما در جولای 2010 با گوگل شریک شد و اکنون از الگوریتم گوگل استفاده می کند. گوگل و یاهو مکانیزم یکسانی برای تعیین رتبه بندی جستجو دارند، بنابراین تقریباً هیچ تفاوتی در نتایج جستجو وجود ندارد .

سایر خدمات جستجو شامل بینگ مایکروسافت است، اما گوگل و یاهو با هم بیش از 90 درصد سهم دارند. بنابراین، تعمیق درک شما از جستجوی گوگل برای اقدامات سئو مهم است.

آیا طراحی سایت بر سئو تاثیر می گذارد؟

هنگام در نظر گرفتن رابطه بین طراحی و سئو، قابلیت استفاده مهم است. این یک سایت شیک است، بنابراین مزیتی برای سئو نیست، اما طراحی با قابلیت استفاده ضعیف می تواند برای سئو منفی باشد .

سئو وبسایت چیست | طراحی سایت در کرج | ماهور

سئو سایت در کرج

به عنوان مثال، در سایتی که برای به دست آوردن اطلاعات بازدید می کنید، اگر عناصر به هم ریخته و درک آن مشکل باشد، اغلب آن را ترک خواهید کرد. ممکن است تسلیم شوید و به دنبال سایت دیگری بگردید.

طراحی همچنین یک عامل مهم برای سئو است، زیرا چنین تجربه کاربری می تواند به اعتبار سایت شما آسیب برساند. اگرچه افزایش رتبه جستجو دشوار است، اما به احتمال زیاد طراحی با قابلیت استفاده ضعیف منفی خواهد بود .

اقدامات سئوی آینده بر سازگاری تلفن همراه تأکید خواهد کرد

یکی از مواردی که طراحان هنگام بررسی معیارهای سئو باید به آن توجه داشته باشند، مفهوم «موبایل فرندلی» است. الگوریتمی که در سال ۲۰۱۵ توسط گوگل پیاده‌سازی شد و به‌روزرسانی سازگار با موبایل نیز شناخته می‌شود.

این مکانیسمی است که رتبه جستجوی صفحاتی را که برای مرور مناسب نیستند، با تاکید بر سهولت خواندن و استفاده در تلفن های هوشمند و تبلت ها کاهش می دهد.

طراحی سایت در کرج

پیش از این، صفحات نمایش داده شده بر روی رایانه های شخصی ارزیابی و در رتبه بندی منعکس می شدند، اما از آنجایی که جستجوهای تلفن همراه در 10 کشور از جمله ایران از رایانه های شخصی فراتر رفت، ما یک تغییر اساسی در سیاست ایجاد کرده ایم.

این الگوریتم که در سال 2018 در وبلاگ رسمی وب مسترهای گوگل اعلام شد، اولین شاخص موبایل (MFI) نام دارد. هرچقدر هم که طراحی روی نمایشگر کامپیوتر خوب باشد، هنگام مشاهده در موبایل بهینه نمی شود و اگر طراحی یا چیدمان به سختی دیده شود، ارزیابی پایین خواهد بود.

سئوکار در کرج

به این ترتیب، گنجاندن سازگاری با موبایل در طراحی وب آینده ضروری است و می توان گفت که این مورد مهمی است که باید به عنوان معیار سئو مورد توجه قرار گیرد.

از UI / UX سازگار با موبایل آگاه باشید

چیزی که گوگل در تعیین رتبه بندی جستجو مهم می داند، دیدگاه «اول کاربر» است. بعد از Mobile First Index، قابلیت استفاده در گوشی های هوشمند مهم است، بنابراین به موارد زیر توجه کنید.

فونت و اندازه آسان برای خواندن

هنگامی که در تلفن هوشمند مشاهده می شود، اگر فونت کوچک باشد، ممکن است خواندن آن دشوار باشد، مانند نیاز به بزرگ کردن آن. علاوه بر این، باید بین کاراکترها فاصله گذاشت تا صفحه پر از کاراکترهایی نباشد که به شدت بسته شده و به سختی دیده می شوند. اندازه فونت باید حدود 17 پیکسل باشد.

از محتوایی که قابل پخش نیست استفاده نکنید

فلش و سایر محتواها روی موبایل قابل پخش نیستند، بنابراین حتی اگر در کامپیوتر مشکلی وجود نداشته باشد، باید نوع آن را در سایت موبایل تغییر دهید.

فاصله بین عناصر قابل ضربه زدن

اگر عنصری که باید روی آن ضربه بزنید خیلی نزدیک باشد، به اشتباه لمس می‌شود و باعث ضربه‌ای اشتباه مانند پرش به صفحه دیگر می‌شود. برای جلوگیری از کاهش قابلیت استفاده ، بهتر است 32 پیکسل یا بیشتر بگیرید .

اجتناب از تبلیغات بینابینی

تبلیغات بینابینی تبلیغاتی هستند که کل صفحه را پر می کنند. با محتوایی که کاربران می‌خواهند بخوانند تداخل می‌کند و می‌تواند رتبه‌بندی صفحاتی را که چنین تبلیغاتی را نمایش می‌دهند کاهش دهد.

پیگیری قابلیت استفاده در گوشی های هوشمند در طراحی وب آینده به جریان اصلی تبدیل خواهد شد . به نکات بالا توجه کنید و سعی کنید یک وب سایت با قابلیت استفاده خوب ایجاد کنید.

صفحه اول را منحصر به فرد کنید

“صفحه اول” بخش مهمی است که تاثیر سایت را تعیین می کند. اگر اولین نمای صفحه جالب نیست و دیدن آن برای شما سخت است، برای کاربران آسان است که بدون اسکرول آن را ترک کنند.

برای اینکه سایت را برای کاربران آسان کند، مهم است که از طراحی آگاه باشید که به شما امکان می دهد محتوای صفحه را در اولین دید درک کنید و مفهوم و محتوای جالب را مرتب کنید .

سایت سئو شده را به یک طراحی واکنش گرا تبدیل کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، گوگل اهمیت زیادی به سازگاری با موبایل قائل است، بنابراین توصیه می شود “طراحی واکنشگرا” داشته باشید . طراحی ریسپانسیو فناوری است که طراحی و چیدمان صفحات را با توجه به اندازه صفحه نمایش موبایل تغییر می دهد.

مدیریت این فناوری آسان است زیرا می توانید پیوند بین صفحه گوشی هوشمند و صفحه رایانه را با یک URL به اشتراک بگذارید و صفحه را با یک فایل HTML نمایش دهید. همچنین گفته می شود که خزنده های گوگل این مزیت را دارند که گشت زنی آسان است.

بهبود سرعت بارگذاری صفحه

گوگل بر روی “بهبود سرعت بارگذاری صفحه” متمرکز شده است . هنگام مشاهده یک وب سایت در تلفن هوشمند، اگر سرعت صفحه نمایش پایین باشد، احتمال خروج آن زیاد است که باعث اختلال در قابلیت استفاده می شود.

کار بهبود سرعت بار کار مهندسین جلو و عقب است، اما کارهایی نیز وجود دارد که طراحان می توانند انجام دهند. ایده خوبی است که مواردی مانند استفاده نکردن از داده های تصویر خیلی سنگین یا افزونه هایی که تصاویر را در اولویت قرار می دهند در نظر بگیرید.

ابزارهای رایگان گوگل برای کمک به شما در سئو

در پایان  تعدادی از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل را که مرتبط با سئو هستند را معرفیمی کنیم. Search Console، Analytics، AdWords Keyword Planner، هر سه ابزار رایگان هستند و به طور گسترده برای تجزیه و تحلیل سئو استفاده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *