سئو سایت, سئوکار, طراحی سایت

سئو سایت چیست | طراحی سایت کرج | ماهور مارکتینگ

روش های سئو | سئو ورپرس کرج | ماهور مارکتینگ

سئو سایت چیست: بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو رشته ای از بازاریابی آنلاین است که از بلوک های سازنده بسیاری تشکیل شده است. پتانسیل کامل یک وب سایت تنها زمانی می تواند آشکار شود که همه عناصر با هم کار کنند.

در این مقاله به روشی ساده و قابل فهم برای شما توضیح می دهم که بهینه سازی موتور جستجو چه چیزی را شامل می شود، چه تفاوتی با سایر رشته های بازاریابی آنلاین دارد و برای شروع با سئو به چه چیزهایی نیاز دارید.

سئو سایت چیست | طراحی سایت کرج | ماهور مارکتینگ

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است و تکنیک ها و استراتژی هایی را توصیف می کند که برای افزایش موقعیت یک وب سایت برای عبارات جستجوی خاص (کلمات کلیدی) در موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می شود.

سئوکار کرج

هدف اصلی این است که توجه کاربران بیشتری را در موتور جستجو به وب سایت خود جلب کنید و آنها را وادار کنید که روی نتیجه جستجو کلیک کنند.

سئو سایت چیست | طراحی سایت کرج | ماهور مارکتینگ

علاوه بر این، سئو به برندسازی یک شرکت نیز کمک می کند . حتی اگر روی نتیجه جستجو کلیک نشود، کاربر همچنان متوجه آن می شود و نام برند را به خاطر می آورد.

سئو سایت کرج

علاوه بر بهینه سازی موتورهای جستجو، امکان قرار دادن تبلیغات پولی در موتورهای جستجو و در نتیجه ایجاد دسترسی (ترافیک) نیز وجود دارد.

به این تبلیغات موتور جستجو یا به اختصار SEA می گویند . این دو رشته بازاریابی آنلاین با هم بازاریابی موتورهای جستجو یا به اختصار SEM را تشکیل می دهند.

برخلاف ترافیک پولی، ترافیکی که از طریق نتایج جستجوی پرداخت نشده ایجاد می شود، ترافیک ارگانیک نامیده می شود .

طراحی سایت کرج

چرا و برای چه کسانی سئو مهم است؟

هر کسی که یک وب سایت را اجرا می کند و در موتورهای جستجو برای عبارات مرتبط فهرست نشده است، برای اثبات خود در مقابل رقبا مشکل خواهد داشت.

او عملاً در اینترنت نامرئی است. موتورهای جستجو یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن ها در اینترنت هستند. تقریباً همه کاربران هنگام گشت و گذار در اینترنت از موتور جستجو استفاده می کنند.

تعداد کمی از آنها هنوز آدرس یک وب سایت را در نوار مرورگر وارد می کنند. در بیشتر موارد، آنها حتی نمی‌دانند به کدام وب‌سایت می‌خواهند بروند، اما از گوگل یا موتور جستجوی دیگری برای جستجو در طیف وسیعی از اطلاعات در اینترنت استفاده می‌کنند.

البته، ایجاد ترافیک از طریق کانال های دیگر نیز امکان پذیر است، اما با جستجوی ارگانیک گوگل، کانالی بسیار قوی را از دست می دهید که پتانسیل های زیادی را ارائه می دهد .

بنابراین به اپراتورهای وب سایت توصیه می شود که بهینه سازی موتورهای جستجو را در ترکیب بازاریابی آنلاین خود بگنجانند.

چه مدت طول می کشد تا سئو کار کند؟

بهینه سازی موتورهای جستجو یک امر طولانی مدت است و معمولاً یک شبه کار نمی کند. اغلب مدتی طول می کشد تا اقدامات اجرا شده موثر واقع شوند. هیچ تضمینی وجود ندارد که نتایج مطلوب حاصل شود.

البته اقداماتی نیز وجود دارد که تنها پس از چند روز یا چند هفته اثر خود را نشان می دهد. اما گاهی چندین ماه یا نیم سال طول می کشد تا موفقیت اولیه حاصل شود.

سئو سایت چیست

جستجوی گوگل چگونه کار می کند؟

برای درک سئو، باید بدانید که موتور جستجو چگونه صفحات وب را مشاهده و رتبه بندی می کند .

برای اینکه بعداً بتواند مرتبط‌ترین صفحات را در نتایج جستجو نمایش دهد، ابتدا گوگل باید بداند چه چیزی پیشنهاد می‌شود.

به جهت انجام این کار، Googlebot به اصطلاح Google (که به آن خزنده یا عنکبوت نیز می‌گویند) دائماً وب را جستجو می‌کند (خزنده می‌کند) ، به وب‌سایت‌های موجود نگاه می‌کند و اطلاعات جدید را جستجو می‌کند.

خزنده عمدتاً در امتداد پیوندها کار می کند تا صفحات ناشناخته قبلی را نیز شامل شود.

Googlebot

در یک وب‌سایت، Googlebot محتوا را در امتداد عناصر HTML مانند عنوان یا سرفصل‌های H و موارد دیگر اسکن می‌کند و بنابراین موضوع و محتوای زیرصفحه مربوطه را تعریف می‌کند.

گوگل قبلاً صفحات را بر اساس کیفیت آنها ارزیابی و دسته بندی می کند تا بتواند تعیین کند که این صفحه بعداً برای کدام عبارت جستجو باید استفاده شود.

از آنجایی که گوگل یک موتور جستجوی متنی است ، عمدتا بر محتوای متنی وب سایت تمرکز می کند.

فهرست گوگل

گوگل همه این وب سایت ها را در فهرست جمع آوری می کند. اگر کاربر یک عبارت جستجو را در گوگل وارد کند، وب سایت هایی که توسط گوگل به عنوان مرتبط با موضوع طبقه بندی شده اند در نتایج جستجو نمایش داده می شوند.

این صفحات نتایج جستجو در زبان انگلیسی صفحات نتایج موتور جستجو نامیده می شوند ، به طوری که مخفف SERPs برای صفحه نتیجه جستجو نیز اغلب در آلمانی استفاده می شود.

5 thoughts on “سئو سایت چیست | طراحی سایت کرج | ماهور مارکتینگ

  1. I’m impressed, I have to admit. Rarely do I come across a blog
    that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you
    have hit the nail on the head. The problem is something too few folks are speaking intelligently about.
    I’m very happy I stumbled across this in my search for something regarding this.

    พนันบอลกลายเป็นอาชีพใหม่ในยุค

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *