دسته بندی نشده

تراکم کلمات کلیدی | کلمه کلیدی چیست | ماهور وب سایت

پیوندهای خارجی در وردپرس | سئو وردپرس | ماهور وب سایت

تراکم کلمات کلیدی: Yoast SEO یک از نکاتی که دارد این می باشد که تراکم کلمات کلیدی یا تراکم کلمه کلیدی متن شما را بررسی می کند. اما تراکم کلمات کلیدی دقیقاً چیست؟ و چرا برای سئو سایت یک از نکات مهم است؟ در این مقاله ، سعی به تمام این سوالات پاسخ می دهیم. علاوه بر این تمام این موارد درمورد اینکه چه کاری می توانید برای بهبود تراکم کلمه کلیدی محتوای خود انجام دهید ، به شما کمک می کنم.

تراکم کلمات کلیدی | کلمه کلیدی چیست | ماهور وب سایت

کلمات کلیدی یا تراکم کلمات کلیدی چیست؟تراکم عبارت کلیدی ، تعداد دفعاتی است که کلمات کلیدی  شما در پست و یا متن شما تکرار می شود.

بنابراین اگر متنی 100 کلمه ای دارید و 5 کلمه از آنها عبارت کلیدی تمرکز شما هستند ، تراکم عبارت کلیدی شما 5٪ است. این روش استفاده از کلمات کلیدی را تراکم کلمه های کلیدی می گویند.

چرا تراکم کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

تراکم عبارت کلیدی شما برای موتور های جستجو بسیار  مهم است زیرا Google سعی دارد کلماتی کلیدی که توسط کاربر جستجو می شود را به بهترین صفحات وب مطابقت دهد.

با یک روش ساده می توانید بفهمید که Google چگونه  سوالات ما را به وب سایت های مربوط به سؤال مان  وصل می کند. اگر کلمات کلیدی خود را در بیشتر پست های  خود تکرار کنید ، خواندن آن  برای بازدیدکنندگان ناخوشایند می شود.

این چیزی است که شما باید همیشه از آن دوری کنید. به هر حال ، شما می خواهید کاربران از مقالات شما  شما لذت ببرند و به خوبی آن را درک کنند.

تراکم کلمات کلیدی در خیلی از مواقع خوب نیست. این بدان معنی است اگر متن خود را پر از کلمات کلیدی کنید باعث می شود که  بهینه سازی بیش از حد شناخته می شود که Google به آن نمره منفی می دهد.

دلیل این کار این است که گوگل دوست دارد بهترین نتیجه را از نظر ارتباط و خوانایی به کاربران نشان دهد ، این می تواند بر رتبه شما نیز تأثیر منفی بگذارد.

تراکم کلمات کلیدی | کلمه کلیدی چیست | ماهور وب سایت

بررسی تراکم عبارت کلیدی چه کاری انجام می دهد؟

بررسی تراکم عبارت کلیدی در پلاگین Yoast SEO  این مطلب را برسی می کند که آیا شما از کلمه یا کلمه های کلیدی خود به اندازه کافی در آن پست استفاده کرده اید. همچنین بررسی می کند که آیا از کلمات کلیدی در متن خود زیاد استفاده نمی کنید.

Yoast SEO با ابزاری که دارد می تواند تراکم عبارت کلیدی را محاسبه می کند. باید سعی کنید از کلمات کلیدی کوتاه تری استفاده کنید تا از کلمات کلیدی طولانی تر برای بهبود سئو شما این یک روش مناسب می باشد.

Yoast SEO تعداد کلمات کلیدی و تراکم آنها را با رای شما برسی می کند. 

 کلمه مترادف چیست؟

باید این را بدانید که اگر تراکم کلمات کلیدی پایین تر از حد مجاز باشد باید پست خود را بررسی کرده که آیا در متن شما به درستی از این کلمه استفاده شده است یا نه.

برای درک گوگل از محتوا شما مثلاً محتوای که ما دارید تولید می کنید خرید تور رزان کیش می باشد و ای در طول محتوا فقط تور کیش تکرار شده است این را باید بدانید که باید از کلمه کلیدی بیشتری در طول متن استفاده کنید تا گوگل محتوای شما را درک کند که این محتوا برای چه چیزی و موضوعی بهینه شده است.

در طول متن خود اگر از کلمات کلیدی کم استفاده شده است با یک روش می توانید این را حل کنید و آن استفاده از کلمات مترادف می باشد.

یکی از راه حل های می باش که با این کار کمتر از کلمات کلیدی استفاده می شود. کلمات مترادف باعث این می شود که تعداد استفاده از کلیدواژه کمتر و باعث این می شود که گوگل درک بهتری از متن ما کرده و باعث این می شود که پست برای کاربر نیز جذاب شود.

اگر برای شما بخواهیم  مثال بزنیم باید بگویم که مقاله شما در مورد “چرخ” باشد، گوگل نتواند بفهمد که منظور شما “چرخ گوشت“، “چرخ گاری” یا “چرخ خیاطی است.

در اینجا کلمات مترادف برای درک بهتر مطلب به کمک ما و گوگل می آید. همانطور که گفتیم اگر مقاله در مورد  “چرخ گوشت” باشد می توانید با استفاده از کلمات مرتبط معنایی مثل “خرد کردن کوشت، “چرخ گوشت و مواردی از این قبیل به گوگل بفهمانید که منظور شما از “چرخ”، “چرخ گوشت” است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *