دسته بندی نشده

اصول اولیه طراحی سایت | سئوکار در کرج | ماهور مارکتینگ

بهترین طراحی سایت در کرج | سئوکار خانم | ماهور مارکتینگ

اصول اولیه طراحی سایت: درک اصول اولیه طراحی برای ایجاد تبلیغات، وب سایت ها و سایر محصولات گرافیکی بهتر، ضروری است. با آگاهی از اصول طراحی سایت می توان به هماهنگی بالا و رسیدن به اهداف خود از طراحی سایت دست یافت.

اصول اولیه طراحی سایت | سئوکار در کرج | ماهور مارکتینگ

4 اصل اساسی طراحی سایت شامل  کنتراست، تکرار، هم ترازی و مجاورت می شود. در ادامه مطلب گروه طراحی سایت کرج شما را با این اصول آشنا می کند.

اصول اولیه طراحی چیست؟

بیایید اصول اولیه طراحی را با جزئیات ببینیم و درک کنیم که چگونه آنها در تولیدات گرافیکی شما دخالت می کنند.

هم ترازی

در کشور ما بر عکس اغلب کشورهای جهان، با نگاه کردن از گوشه بالا سمت راست شروع به نگاه کردن و تفسیر چیزی می کنیم تا در نهایت به گوشه پایین سمت چپ می رسیم.

اصول اولیه طراحی سایت | سئوکار در کرج | ماهور مارکتینگ

با در نظر گرفتن این موضوع، هنگام طراحی یک پروژه گرافیکی، باید در نظر داشت که اگر همه چیز فقط در سمت چپ باشد، به زودی توسط خواننده نادیده گرفته می شود. همچنین از پخش متن و اطلاعات به گونه ای که خواندن و درک آن گیج کننده باشد، نیز خودداری کنید. زیرا هیچکس دوست ندارد هنگام خواندن و درک یک مطلب سر در گم شود .

طراحی سایت در کرج

در زمان طراحی سایت باید بین اطلاعات یکپارچگی ایجاد شود که ما را به اصل بعدی می رساند.

مجاورت

در این اصل ما این مبنا را داریم که اطلاعات مشابه باید در کنار یا نزدیک هم باشند. به بیان دیگر باید فاصله کم بین عناصری که با موضوع مشابهی سروکار دارند، حفظ شود. از سوی دیگر در مورد اطلاعات غیرمشابه هم این مسیله صدق می‌کند ، انها نباید به هم نزدیک باشند. هیچ کس نمی خواهد هنر برای خواننده گیج کننده و گمراه کننده باشد.

برجسته کردن یا گسستن عمدی اطلاعات در طراحی گرافیک بسیار رایج است، اصل بعدی ما می تواند به شما در این امر کمک کند.

کنتراست

کنتراست باید با دقت زیاد استفاده شود، مثلا شما یک پس زمینه زرد در تصویر قرار می دهید و حرف را به رنگ سفید می‌نویسید، این دو رنگ به دلیل واضح بودن بسیار شبیه به هم هستند، یعنی تفاوت رنگی در تصویر وجود ندارد.

سئو کرج

البته کنتراست فقط به معنی متمایز کردن رنگ‌های روشن و تیره نیست، بلکه می‌توانیم از متن‌ها نیز برای ایجاد کنتراست استفاده کنیم . چگونه می توانیم انجامش دهیم؟ به بیان ساده، عبارتی که در متن نوشته شده باشد می تواند توجه بیشتری را نسبت به جمله دیگری که در یک کادر کوچکتر نوشته شده است جلب توجه کند، حتی فونت های مختلف نیز می توانند کنتراست مورد نظر شما را ایجاد کنند.

پس از ایجاد هویت خود در طراحی سایت، توصیه می شود آن را تغییر ندهید، که ما را به اصل تکرار می رساند.

تکرار

با تکرار باید فهمید که چگونه استفاده از عناصر بصری یکسان، یعنی هم ترازی، کنتراست و مجاورت باید در طرح‌های زیر یکسان باشد . به این ترتیب شما هویت خود را دنبال خواهید کرد، دوباره در نظر بگیرید که نمی خواهید کسی که به طراحی شما نگاه می کند احساس گمراهی کند و به سرعت علاقه خود را نسبت به آنچه به او نشان می دهید از دست بدهد.

سایر اصول طراحی سایت

موارد بالا اساسی ترین اصولی هستند که همه طراحان باید به آن توجه کنند. اما در کنار آنها موارد دیگری نیز وجود دارد. که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

تعادل

این اصل تضمین می کند که هیچ عنصری بر دیگری چیره نخواهد شد . می‌توانید از تعادل متقارن، که در آن یک طرف با طرف دیگر برابر است، تعادل نامتقارن، زمانی که ویژگی‌ها در هر طرف دقیقاً برابر نیستند، و تعادل شعاعی، که در آن اجسام به همان اندازه از یک نقطه مرکزی نه یک خط، دور هستند، استفاده کنید.

تاکید

زمانی که یک عنصر به طور طبیعی در یک ترکیب برجسته می شود . تأکید معمولاً با کنتراست به دست می آید،

حرکت

حرکت توجه بیشتری را به خود جلب می کند . در طراحی‌های ثابت، می توانید از عناصر مختلفی استفاده کنید که حس حرکت را ایجاد می کنند.

سلسله مراتب

عناصر به سطوح سلسله مراتبی معمولاً به مهم ترین، متوسط ​​و کم اهمیت ترین تقسیم بندی می شوند.

هارمونی

به توانایی طراح برای یافتن تعادل مناسب با عناصر مناسب، ایجاد حسی هماهنگ، که در آن هر آیتم نقش خاصی را در ترکیب بندی ایفا می کند، مربوط می شود . در نتیجه، ما یک تولید گرافیکی با وحدت داریم.

رنگ

رنگ ماهیت یک محصول گرافیکی را تعیین می کند ، بنابراین باید در انتخاب پالت مورد نظر، جلب نظر عموم و ایجاد یک الگو دقت کرد.

تیم طراحی سایت کرج چگونه به شما کمک می کند؟

اتکا به یک نمایندگی تخصصی بهترین راه برای تضمین این است که تولیدات گرافیکی برند شما بر اساس اصول اولیه طراحی انجام می شود و پیام شما به روش صحیح منتقل می شود.

به این ترتیب، می توانید یک برند چشمگیر ، یک وب سایت با قدرت فروش بالا ، تبلیغاتی که نتیجه می دهد و غیره ایجاد کنید.

تیم طراحی سایت ما در کرج یک آژانس تخصصی در طراحی است که به شما در توسعه لوگو، ایجاد وب‌سایت شرکت و چندین اقدام تبلیغاتی و بازاریابی دیگر کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *