دسته بندی نشده

آموزش سئو | سئو چیست | ماهور وب سایت

سئوکار خوب در کرج | سئو در کرج | ماهور وبسایت

آموزش سئو: سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و هدف اصلی آن رضایت کاربران است. گوگل به سایت‌ هایی رتبه بالاتر می‌دهد که محتوای آن ها رضایت کاربران را در بر داشته باشد.سئو مفهوم پیچیده و بسیطی دارد برای اینکه آن را یاد بگیرید باید با مفاهیم بسیاری آشنا شوید که در ادامه مطلب به آن ها می پردازیم.

آموزش سئو | سئو چیست | ماهور وب سایت

قبل از آموزش سئو به نکات زیر توجه کنید:

  • چون در فضای اینترنت برای کسب جایگاه خوب رقابت بالاست این کار راحت نیست و هزینه خدمات سئو هر روز بیش تر از گذشته می شود. نمی‌توانید این اطمینان را داشته باشید که حتماً شما در سایت موفق می شوید بنابراین هزینه زیادی را باید با ریسک بالا پرداخت کنید.
  • شرکت و افرادی که در این حیطه فعالیت می کنند بررسی کردن میزان تخصص آن ها کار دشواری است. در جلسات اول اصطلاحات و عباراتی ممکن است ب کار برده شود که برای شما آشنا نیستند. اگر در این حیطه علم کافی را نداشته باشید فرد مناسب را نمی توانید انتخاب کنیم بنابراین باید هزینه و زمان زیادی را بگذارید که شاید به موفقیت هم ختم نشود.
  • برای اینکه در سئو موفق شوید باید صبر و تلاش زیادی داشته باشید دانش خود را در این حیطه افزایش دهید.

سئوکار

آموزش سئو

برای آموزش سئو در ابتدا باید اصطلاحات سئو را بشناسیم.

سئو داخلی: مجموعه کارهایی که شما به صورت مستقیم روی صفحات سایتتان به کار می گیرید تا آن ها را بهینه کنید مهم ترین بخش سئو داخلی است.

سئو خارجی: مجموعه کارهایی که خارج از سایت تان به کار می گیرید تا آنها را بهینه کنید مثل قرار دادن لینک صفحات خود در وب سایت های دیگر.

سئو تکنیکال: مجموعه روش هایی که در صفحات انجام می شوند تا راحت تر کاربران بتوانند به مطالب مورد نظرشان برسند و همچنین موتورهای جستجو فهم بهتری از مطالب صفحه پیدا کنند.

الگوریتم گوگل: مجموعه قوانین و مقرراتی است که گوگل قرار داده تا بهترین سایت را در زمان جستجوی کاربران خود به آن ها نشان دهد.

سئو کلاه سفید: اگر کاملاً کارهای شما بر اساس قوانین و الگوریتم های گوگل باشد به آن سئو کلاه سفید می گویند.

سئو کلاه سیاه: زمانی که شما کاری را انجام می‌دهید که این کار بر خلاف قوانین گوگل است و ربات های آن را دور می زنید به آن سئو کلاه سیاه گفته می شود.

سئو خاکستری: بین سئو کلاه سفید و سیاه است. هر لحظه امکان دارد گوگل الگوریتم‌ های خودش را آپدیت کند و متوجه این کار شما شود.

آموزش سئو | سئو چیست | ماهور وب سایت

مرحله بعدی در آموزش سئو موتور های جستجو است.

به نرم افزار یا سخت افزاری که بتواند در میان اطلاعات زیاد، اطلاعات مورد نظر ما را پیدا کند موتور جستجو می گویند. در حوزه سئو به گوگل یا بینگ یا یاهو موتور جستجو گفته می شود. این موتورها با توجه به دیتابیس قوی‌ای  که دارند مناسب ترین وب سایت را با توجه به کلمه کلیدی سرچ شده به کاربران نشان می دهند.

در زمینه سئو منظور از موتور جستجو همان گوگل است. چون پرکاربردترین موتور جستجو برای کاربران سرتاسر دنیا به حساب می‌آید. موتور جستجویی مثل گوگل روزانه خیل عظیمی از اطلاعات جدید و قدیمی را بررسی می کند و در دیتابیس خود ذخیره می کند تا با توجه به سرچ کاربران آن را در زمان نیاز در صفحه نتایج نشان بدهد.

ربات‌ های گوگل بر اساس قواعدی صفحات یک سایت را دسته‌ بندی می‌کنند و به آن ها رتبه می دهند تا طبق اولویت‌ها در صفحه نتایج نشان داده شوند.

در مرحله بعدی از آموزش سئو باید بدانیم الگوریتم های گوگل چیست؟

مجموعه قواعد و قوانینی که گوگل سعی میکند با در نظر گرفتن آن ها بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد به نام الگوریتم های گوگل معروف است. گشت و گذار در گوگل بدون این قواعد دقیقا مانند زندگی شهری در شهر بی قانون است.

در گذشته الگوریتم های گوگل به اندازه الان پیشرفته نبودند و کاربران نمی‌توانستند اطلاعات جامعی را از سرچ ها دست بیاورند چرا که سایت‌هایی که در صفحه نتایج رتبه گرفته بودند یا اصلا در حوزه مد نظر ما فعالیت نکرده بودند یا کلاً آنقدر دارای تبلیغات و اسپم بودند که وقت گذاشتن و خواندن  مطالبشان به‌ سختی امکان‌ پذیر بود.

مهمترین الگوریتم های گوگل که به نجات کاربران آمدند و صاحب این کسب و کارها را مجاب به تولید محتوا کردند الگوریتم پنگوئن، پاندا و مرغ مگس خوار بود. گوگل با این الگوریتم ها توانست سایت های اسپم را شناسایی کند که موجب کاهش رتبه آن ها شود.

پس برای آموزش سئو یاد گرفتن و درک کردن معنای اصطلاحات بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *